עורך דין גירושין

עורך דין גירושין מומלץ

 ראשית מעבר לגירושין תמיד אבל בכל תיק ותיק יש לנסות להגיע לשלום בית , לעיתים גם בעזרת טיפול חיצוני . במידה ואין הדבר מצליח , יש לפנות לנסות להגיע להסכמות במחלוקות העיקריות בעניין הגירושין ובאם יש הסכמות בעניינים העיקריים יש מקום לניהול משא ומתן עד להגעה להסכם וזאת כדי לחסוך הליכים בבית המשפט הנכבד וזה הדבר הטוב ביותר עבור הלקוח . כעורכת דין אני ממליצה תמיד לנסות להגיע להסכמות מאחר וברוב התיקים תגיעו לאותה התוצאה גם בבית משפט לכן תחשבו היטב לפני שהנכם מגיעים למלחמה שלא תמיד שווה לנהל אותה .

בפגישה הראשונה : בענייני גירושין – מתקיימת פגישה לצורך שמיעת כל עובדות המקרה ומציאת הגנות ודרך משפטית ראויה וטובה למען הלקוח .
כבר בפגישה הראשונה ניתן יעוץ משפטי על האסטרטגיה ועל ניהול התיק כולו .
יודגש כי המשרד מספק שירות החל מהשעה 08:00 ועד השעה 19:00 בערב כאשר ניתן ליצור קשר למקרים דחופים גם מעבר לכך .
הליך יישוב סכסוך: לפי החוק החדש טרם הגשת תביעות בבית המשפט הנכבד יש לעבור הליך גישור מטעם בתי המשפט למשפחה כאשר גם במסגרת הליך זה יש צורך בליווי משפטי על מנת למנוע טעויות שלאחר מכן יהיה קשה לתקן.

חלוקת רכוש

חלוקת רכוש נועדה לסיים את כל המחלוקת הרכושית ולהיפרד. גירושין עורך דין על מנת לסיים בצורה יפה יש להיות גלויים ולספר כל מה שיש על השולחן ובמילים אחרות לגלות את האמת ולהציג אסמכתאות . חלוקת הרכוש מתחשבת בעובדה שיש ילדים ואין להתעלם מכך.

משמורת

עניין המשמורת הינו עניין קריטי מאוד וחשוב הן לטובת הילדים , הן לנוחיות ההורים והן אחת המחלוקות הקשות בבית המשפט למשפחה או בבית הדין הרבני. בדרך כלל המשמורת היא שלם האם.
כיום גם אבות יכולים לתבוע משמורת וקיימת פסיקה רחבה בעניין בעיקר לאחרונה וכל מקרה הינו לגופו .
בתיקים רבים בתי משפט תומכים ומבקשים כי בני זוג יגיעו למשמורת משותפת לטובת הקטינים , חשוב לדעת שבני זוג חייבים להסתדר ביניהם ולתקשר בצורה טובה על מנת לקיים משמורת משותפת.

גישור

כיום לפי ההליך החדש החדש בבתי המשפט למשפחה נהוג לגשת להליך גישור ביחידת הסיוע ללא עורכי הדין בישיבה הראשונה על מנת לנסות לסיים בהסכם .מומלץ לכל זוג שנמצא לפני גירושין ו/או פרידה לקבוע פגישה , להתייעץ ולקבל הנחיות.ישנם מקרים רבים שמגיעים לשלום בית ואף עורכים הסכם שלום בית בליווי מטפלים ומומחים לפי הצורך כל מקרה לגופו .
ישנם מקרים בהם מתקדמים להסכם גירושין שתוחם את כל ענייני המחלוקת והדבר הינו מומלץ וחוסך אגרות והוצאות רבות בבית המשפט למשפחה ומסיימים את העניין בצורה מסודרת ויפה תוך ליווי לאורך כל הדרך .יש לזכור דבר אחד אין מנצחים ב גירושין. ברגע שמשפחה החליטה להיפרד הדבר הינו קשה מנשוא וכולם מפסידים . על מנת שהילדים שאינם אשמים בסכסוך לא ירגישו את העניין ויכנסו בקלות למצב משפחתי חדש יש לעשות את המהלכים בצורה הכי טובה ועל הדרך הכי טובה שרק אפשר .זכרו כל פשרה וכל ויתור הוא למען הילדים ולמען עתיד טוב יותר. המוטו בבתי המשפט למשפחה הוא עקרון טובת הילדים ועיקרון זה הינו העיקרון המנחה .יודגש ויובהר כי בתי המשפט הינם בעיקר לטובת הילדים וגם אנחנו כהורים צריכים לחשוב אך ורק על טובת הילדים , אם זה המוטו שלכם תוכלו לסיים את המחלוקת בהסכם גירושין

דיני המשפחה

על מנת לדעת מה צריך לצרף לבקשה – ניתן לבדוק באתר הרשות השופטת.בדרך כלל מצרפים צילום ת.ז. ו/או דרכון , בקשה מפורטת + תצהירים + חוות דעת + תרגומים של תעודות נישואין זרות ועוד.. כל הנדרש נערך כל מקרה לגופו ועל פי הנחיות החוק וכמובן שעורך הדין עורך את הבקשה על כל נספחיה.

לאחר הגשת התביעה ותשלום האגרה במקום המוסמך יש צורך בדרך כלל בחות דעת של הדין הזר וכן תרגומים של כל המסמכים שהוגשו שאינם בשפה העברית למשל תעודת נישואין מקפריסין יש לתרגם אותה לעברית ולהבין האם אין התנגדות לפי הדין הזר כי בני הזוג יתגרשו.

במשרדינו יש מומחה לדין הזר שהוא עורך את חוות הדעת לפי הדין המקומי ומתמצא במדינות שונות כגון : קפריסין, רוסיה, אוקריינה, ספרד ועוד…
ברגע שחוות הדעת ממליצה שאין התנגדות לגירושין לפי הדיו הזר בית המשפט הנכבד יתיר את הנישואין.

הדין החל בהליך התרת נישואין בבית משפט לענייני משפחה
אם בית המשפט לענייני משפחה מוסמך לדון בהתרת הנישואין של בני הזוג, בית המשפט ידון בהתרת הנישואים בהתאם לדין שחל על התרת נישואין במקום מושבם המשותף של בני הזוג. אם אינם גרים באותה מדינה, ידון בית המשפט בהתרת נישואיהם לפי הדין שחל במדינה שבה גרו יחד.
לאחרונה, ואם לא גרו כלל יחד באותה מדינה, ידון בית המשפט בהתרת הנישואין על-פי הדין שחל במדינה שבני הזוג הם אזרחיה. אם בני הזוג אינם אזרחיה של אותה מדינה, ידון בית המשפט בהתרת נישואיהם על פי-הדין שחל במדינה שבה נערכו הנישואין.
אם אף אחת מהאפשרויות לעיל לא מאפשרת לבית המשפט להכריע לפי דין שיחול על שני בני הזוג, רשאי בית המשפט לדון בעניינם של הצדדים על-פי הדין שחל במקום מושבו של אחד מבני הזוג, כפי שייראה לבית המשפט צודק בנסיבות העניין.
במידה ובני זוג משתייכים לאותה הדת עליהם להתגרש בבית הדין המוסמך.

הסכם ממון

הסכמי ממון זו הדרך להגן על כספים שיש לכל אחד מבני הזוג טרם הנישואין .עורך דין גירושין ההסכם מתייחס בעיקר להסדרת הממון של כל אחד.משרד עורך דין גירושין , במידה והנכם לפני הקמת תא משפחתי וטרם נישואין מומלץ להתייעץ עם עו"ד על מנת להבין את המשמעות . לעיתים הדבר פוגע בזוגיות ומשפיע על בן או בת הזוג אך יש דרך להסביר ולהעביר את המסר ולשם כך נועדה הפגישה וההתייעצות עם עו"ד .
יודגש ויובהר כי ההחלטה לערוך הסכם ממון הינה החלטה חשובה מאוד ויש לעגן אותה ולדאוג לרכוש ולממון מאחר וכיום זוגות רבים מתגרשים ואחוזי הגירושין בישראל הינם רבים ולכן יש לשמור על הכספים שחסכתם טרם הנישואין ולעגן בהסכם ממון מסודר בפני עורך דין.חשוב לבצע טרם הנישואין ולאשר בבית המשפט או על ידי נוטריון, העדיפות היא בבית המשפט למשפחה.

השארת תגובה