בחיים אנו נזקקים לפעמים לייצוג משפטי או לשירותים אחרים של עורך דין, כמו למשל ניסוח חוזה משפטי. עורך דין הוא מי שלמד משפטים וקיבל את ההסמכה הדרושה לצורך עיסוק בעריכת דין ומתן ייעוץ משפטי. אנו עשויים להזדקק לשירותיו של עורך דין גם במסגרת חיינו האישיים וגם במסגרת פעילותנו העסקית. עורך דין יכול לסייע לנו להתמודד עם בעיות שונות ואף למנוע בעיות שונות.

עולם החוק והמשפט הוא תחום גדול ורחב ולכן מקובל לחלק אותו לתחומי התמחות ספציפיים. כאשר אנו פונים לשירותיו של עורך דין נצפה שישלוט היטב בחוק וידע להעניק לנו שירות וייצוג הולם. אך לא ניתן לצפות שכל עורך דין יהיה בקיא בכל התחומים בצורה מושלמת. לכל עורך דין ישנו תחום, או אפילו כמה תחומים חשובים בהם הוא מתמחה. עיקר הידע והניסיון שלו הוא בתחומים אלו, ושם הוא יכול להציע לנו הכי הרבה ערך. למשל ישנו עורך דין גירושין המתמחה בתחום דיני המשפחה , עורך דין מסחרי ,  עורך דין רשלנות רפואית ,  עורך דין אונליין ועוד.

 

עורך דין רשלנות רפואית – לצערנו הרב בתחום הרפואה לעתים מתבצעות טעויות אשר גורמות לנזקים עבור המטופלים. טעויות אלו עלולות להביא לסיבוכים רפואיים ונזקים שונים ולעתים הם מתגלגלים לפתחם של בתי המשפט. לא תמיד קל להוכיח או לסתור מקרים של רשלנות רפואית לכן יש צורך בעורך דין רשלנות רפואית, כלומר עורך דין המתמחה בצד המשפטי של התחום אך יש לו גם את ההבנה הרפואית הדרושה. גם נפגעים וגם רופאים או מוסדות רפואיים עשויים להזדקק לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית.

מידי שנה מוגשות לבתי המשפט בישראל אינספור תביעות רשלנות רפואית, אך רבות מהתביעות נדחות. במקרים רבים זה בגלל חוסר הניסיון של עורכי הדין המייצגים את התובע ושאינם יודעים להתמודד עם סוללות עורכי הדין של בתי החולים. על מנת לנצח בתביעה של רשלנות רפואית, אתם זקוקים לעורך דין המכיר את החקיקה בנושא, חוות דעת רפואיות והכרות עם פסקי דין רשלנות רפואית.

.

על מנת להוכיח רשלנות רפואית ישנם 4 דברים אשר צריכים להתקיים:

 

  1. קשר רופא – מטפל – יש צורך להוכיח כי התקיים קשר מחייב בין המטפל למטופל, והמטפל או הגוף במסגרתו הוא עובד הוא אכן בעל החבות המשפטית במקרה.
  2. הפרת חובה – לא פשוט להוכיח את היקף החובה המדויק של הרופא כלפי המטופל, אך במידה והופרה זוהי רשלנות.
  3. קשר סיבתי – על התובע להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הנזק שממנו הוא סובל לבין הטיפול הרפואי הרשלני.
  4. נזק רפואי – רשלנות רפואית יכולה לגרום לנזקים כבדים בעלי השלכות ממוניות, אך לא כל מקרה של רשלנות רפואית מסתיים בנזק. אם אין נזק רפואי אין עילה לתביעה.

עורך דין גירושין – המונח המדויק יותר הוא עורך דין לענייני משפחה. ההתעסקות שלו היא לא רק בענייני גירושין, אך ככל הנראה גירושין וכל מה שמסביב זה עיקר ההתעסקות שלו ולכן אנו אומרים עורך דין גירושין. זהו העורך דין אשר עורך הסכמי ממון בין בני זוג; עוסק בחלוקת הון ורכוש בעת הגירושין; עסוק בסוגיות של משמורת ודמי מזונות וכו‘. אך בסופו של דבר עורך דין אונליין הוא עורך דין לדיני משפחה והוא מתעסק גם בנושאים של ידועים בציבור, ירושות וצוואות.

עורך דין מסחרי – המשפט המסחרי הוא למעשה אחד התחומים של המשפט האזרחי. עורך דין מסחרי עוסק בכל הדינים הקשורים לחברות מסחריות והוא כולל את התחומים של דיני חברות (דיני תאגידים), דיני חוזים, הסכמי מסחר, הסכמי שותפות, הסכמי עבודה, דיני ניירות ערך ועוד. כל מי שמנהל פעילות עסקית נזקק בסופו של דבר לעורך דין מסחרי. לדוגמה שתי חברות הרוצות לחתום על חוזה ביניהן, לצורך קבלת שירותים מסוימים, או שתי חברות הרוצות להתמזג יצטרכו את הליווי של עורך דין מסחרי או יותר נכון עורכי דין מסחריים. אנו נוהגים לחשוב על עורכי דין אך ורק במסגרת של תביעות משפטיות וחתימת חוזים, אך למעשה כמעט כל צעד וכל החלטה של העסק דורשות בדיקה משפטית ולכן עורך דין מסחרי מעורב מאוד בפעילות העסק.

עורך דין

עורכי דין - תעבורה

עורכי דין - תעבורה

עורכי דין – קניין רוחני

עורכי דין – קניין רוחני

עורכי דין – נזיקין

עורכי דין – נזיקין

עורכי דין – משפט מסחרי

עורכי דין – משפט מסחרי

עורכי דין – מקרקעין

עורכי דין – מקרקעין

עורכי דין – פלילי

עורכי דין – פלילי

תביעת נזיקין עקב תאונות דרכים

תאונות דרכים הן נושא כאוב. לצערנו הרב אין מדובר אך ורק בנזק לכלי הרכב אלא לפציעות בדרגות חומרה שונות, כולל מקרים של נכות ואף אבדן חיי אדם. מאות מאבדים את חייהם בכבישי ישראל מידי שנה ואלפי אנשים נפצעים בתאונות דרכים. מה שמוביל לתביעות נזיקין רבות עקב נזקי גוף בתאונות דרכים.

על פי החוק הישראלי, הנפגעים יפוצו בגין נזקי גוף בתאונות דרכים. על מנת לקבל פיצוים לאחר תאונת דרכים יש להגיש תביעה לחברת הביטוח. תאונת דרכים, אפילו הקלה ביותר, היא אירוע מסעיר מבחינה רגשית, אבל כבר ברגעים אלו עליכם לאסוף את כל הפרטים אשר ישמשו אתכם לתביעת פיצויים לאחר תאונת דרכים.

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לעבור בדיקה רפואית, גם אם באותם הרגעים זה לא נראה לכם הכרחי. יתכן שאתם סובלים מפגיעת צוואר ופגיעות אורתופדיות שיתגלו בהמשך כאשר ירדו רמות האדרנלין. אם אין צורך באמבולנס בזירת האירוע, הגיעו להיבדק בכוחות עצמכם. ציינו בפני הרופאים שעברתם תאונת דרכים ותעדו כל כאב או פגיעה שממנה אתם סובלים. יש לשמור כל קבלה וכל מסמך רפואי לצורך התביעה.

כמה הערות לגבי מי בעצם תובעים לצורך קבלת פיצויים לאחר תאונות דרכים. אם נפגעת בתאונת דרכים, בה מעורבים שני רכבים, עליך לתבוע את חברת הביטוח שביטחה אותך. השאלה מי אשם אינה רלוונטית. במקרה ונפגעת בתאונה בתור הולך רגל, עלייך לתבוע את חברת הביטוח של הנהג. אם מדובר במקרה של תאונת פגע וברח, או שלנהג אין ביטוח, יש לתבוע את הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים (קרנית). שימו לב שאם תאונת הדרכים התבצעה במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בחזרה, זוהי גם תאונת עבודה ואתם יכולים לתבוע את הביטוח הלאומי.

כמה זמן לוקח תביעה תאונות דרכים

אף אחד לא אוהב הליכים משפטיים הנגררים במשך שנים ולכן כולם רוצים לדעת כמה זמן לוקח תביעה תאונות דרכים. קשה להתחייב על מסגרת זמן, בסופו של דבר זה תלוי בנסיבות המקרה. לא כל תביעת פיצויים לאחר תאונות דרכים היא אותו הדבר. הנסיבות שונות ויש שוני בנזקי גוף בתאונות דרכים.

קחו בחשבון שהנזקים הרפואיים אינם מתגלים מייד. לפעמים לוקח מספר חודשים עד אשר הנזק הרפואי מתגלה בשלמותו בכל הבדיקות הרפואיות.

לא תמיד יש צורך להיכנס להליכים משפטיים. במקרים רבים ניתן להגיע להסכמות מול חברת הביטוח ולקבל פיצויים לאחר תאונת דרכים במסגרת משא ומתן אותו מנהל עורך דין מטעמכם.

 

נזקי גוף בתאונות דרכים יכולים להיות משמעותיים מאוד ובעלי פגיעה חזקה על תקינות חייו של הנפגע. למשל הן יכולות לפגוע ביכולתו לשוב לעבודה סדירה ואף להזדקק לטיפול סיעודי. המחוקק לוקח בחשבון כי הנפגעים אינם יכולים להמתין עד להסדרת ההליכים המשפטיים ולכן קיימות תקנות ”תשלום תכוף“ שהן בעצם מקדמה על חשבון התשלומים העתידיים.

 

במידה ועברת תאונת דרכים, מומלץ להקדים ולפנות לערוך דין המתמחה בתביעות נזקי גוף בתאונות דרכים. עורך דין מנוסה ינחה אתכם לגבי איסוף המסמכים הרפואיים והראיות הדרושות לבניית הקייס המשפטי.

 

Lawyersonline מציע לקהל הרחב שירותי עורכי דין נבחרים בתחומי משפחה, מקרקעין, משפט מסחרי, קניין רוחני, עבודה, פלילי, נזיקין ועוד. 
בחירת עורך דין נכון ומתאים לסוג נושא הדורש טיפול משפיעה במידה רבה על התוצאה הסופית באם מדובר בתביעה או בהכנת חוזה קניה, מכירה, מיזוג חברות או הסכם ממון. 
לא מדובר בעוד אינדקס עורכי דין אלא במאגר מצומצם של עורכי דין פרטיים בעלי ניסיון רב בניהול תיקים, כל אחד בתחום התמחותו וזאת על מנת להבטיח כי כל פניה תטופל על ידי עורך דין המתאים ביותר. 

תביעות רשלנות רפואית סכומים

למקרים של רשלנות רפואית יכולות להיות השלכות כבדות על חייו של אדם. הנזק הבריאותי יכול לגרום לכאב רב, צלקות נפשיות, פגיעה ביכולת ההשתכרות, תלות בטיפולים רפואיים ועוד. לכן יתכנו פיצוי תביעות רשלנות רפואית סכומים גבוהים מאוד.

אך מצד שני גם לא קיימת נוסחת חישוב בחוק וכל מקרה נבחן לגופו על פי שיקול בית המשפט.

על מנת לקבל מושג כללי, ניתן להסתמך על תביעות רשלנות רפואית פסקי דין שניתנו בעבר; פסיקות קודמות, בעלות מאפיינים דומים יכולות לתת לנו אינדיקציה כללית. אך יחד עם זאת נזכור כי כל מקרה הוא שונה וייחודי.